SKP Legnica

forum dla studentów SKP Legnica

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-02-12 10:24:44

Meister

Użytkownik

251072
Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2007-10-09
Posty: 12
Punktów :   

Poprawa z wykladow

http://www1.speedyshare.com/data/142226 … ykaaaa.JPG

zobaczcie na te kartke i powiedzcie czy dobrze pisze Jak cos, to dawajcie swoje odpowiedzi i wyjasniajcie dlaczego

1) Stawialbym na B lub samo C na to akurat nie wiem jak odpowiedziec ;P ale Marcin bedzie wiedzial

2) Dalem chyba B i D ale nie jestem pewien (slaba ta kopia ;P )

3) A i C ze wzoru prawa powszechnego ciazenia F=GMm/r2=mg
   /wiadomo bylo ze Planeta X miala 4 razy wieksze przyspieszenie
   Wiec Przyjmijmy ze te przespieszenie bedzie Gi i rowne jest 4 razy g ziemskie
   Gi=4g     Gi=GM/r2   g=4GM/r2

4) A na pewno... p1+p2=p3+p4 B tylko pytanie czy na pewno ruchem jednostajnym.. jezeli da sie D to juz od razu wyklucza B. Wiec w sumie Bedzie A i D

5) A lub B ( tez myslalem o C ale cieplo w tym wypadku nie wystepuje... ) nie moge stwierdzic jednoznacznie bo nie moge sie odczytac

Pozdrawiam!

Piszcie swoje odpowiedzi
;D

Offline

 

#2 2008-02-12 11:40:50

Marcin_H

Nowy użytkownik

8566619
Skąd: L-ca
Zarejestrowany: 2007-10-09
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poprawa z wykladow

1) strzeliłem samo "C" bo malo czasu było, współczynnik miał byc na pewno "ujemny"
2) jest głupie, nie moge rozczytac ale oryginalnie nie wiem co zaznaczyłem bo mi cos nie pasowało w tym zadniu
3) Wzór na przyspieszenie grawitacyjne g=(GM)/r^2 ; w odp A miales ze MAsa planety jest 4x Masa ziemi, równie dobrze  mogła by miec 2x mniejszy promień  ODP- A jest zła!!
    B jest dobra (chyba)
    C tez pasuje, ja nistety zaznaczyłem odp D- nie mialem czasu liczyc a C bylo zbyt oczywiste xD
4) A i D wydaja sie byc dobre
5)C odpada, tam jest idealnie sprezyste wiec nie mamy cipła yO,
   Jak ktos zaznaczył D to krzyż mu na droge, to jest w sumie cała prawda ale nie o to nas pytaja w tym zadaniu
   Odp Ai B wykluczaja sie, ja obstawiam A (ble ble ble, środek masy pozostaje w miejscu zderzenia)
Takie jest teraz moje zdanie na temat odp.
/Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl